Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 255 чоловік

Медіаосвіта

Дата: 22 лютого 2019 о 09:25, Оновлено 23 березня 2020 о 18:27

Учні 4-А класу - активні учасники і переможці Всеукраїнського конкурсу "Безпечний інтернет". Вітаємо і бажаємо нових перемог.

Цікаві відео-ресурси, які варто переглянути:

https://www.youtube.com/watch?v=2VtBjM_ycYM&t=2s - Чому медіаграмотність важлива: фільм 3

https://www.youtube.com/watch?v=ZFNiAeVF7uw - StopFake: будьте медіаграмотними!

https://www.prointernet.in.ua/module/3 - Комунікація в Інтернеті

https://www.prointernet.in.ua/module/4  -  Цифрове споживання

Онлайн-курс "Новинна грамотність" - https://video.detector.media/special-projects/novynna-gramotnist-i22

 

Наша школа - учасник Всеукраїнського експерименту «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику», затвердженого постановою Президії НАПН України (№ 1-2/3-51 від 23.02. 2017 р.), що проводиться за наказом МОН України (№1199 від 18 серпня 2017 р.).

Міністерство освіти та науки в 2017 р. затвердило всеукраїнський експеримент із медіаосвіти на 2017–2022 роки, який має назву «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику». 
Експеримент передбачає масове наскрізне впровадження медіаосвіти у навчальні заклади, включаючи дитсадки, школи та виші. 
Заходи із впровадження медіаосвіти є продовженням попереднього експериментального етапу, що тривав з 2011 до 2016 року, в рамках якого різними формами шкільної медіаосвіти було охоплено понад 40 тис. учнів.
У нинішньому експерименті беруть участь 153 навчальних заклади, серед яких 18 обласних інститутів післядипломної освіти, два вищі професійні училища, решта - це дошкільні навчальні заклади і загальноосвітні - школи, гімназії, ліцеї, навчально-виховні комплекси.

ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. У нашій школі плануються такі заходи до Дня безпечного Інтернету:

  1. Проведення он-лайн уроку для учнів «Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати» 
  2. Перегляд мультфільмів для школярів 2-4 класів про Інтернет-залежність.
  3. Створення та розповсюдження пам'яотк для батьків учнів початкової школи «Як забезпечити безпеку дітей у мережі Інтернет».
  4. Проведення конкурсу для учнів з комп’ютерного малюнка «Безпечний Інтернет»
  5. Проведення інформаційної бесіди з учнями 8-10-х класів «Безпека дітей та підлітків онлайн» (за матеріалами сайту Он-Ляндія безпечна Веб-країна).
  6. Проведення загальношкільної лінійки: «Що нам відомо про Безпечний Інтернет».
  7. Консультації для батьків: «Дитина в мережі Інтернет».

КОНКУРС "ДІТИ І МЕДІА: 2019"

Учні 4-А класу стали учасниками конкурсу "Діти і медіа: 2019"

напрямок –Фотоконкурс

назва номінації –«Весна іде, красу несе». 

КУРС "ОСНОВИ МЕДІАГРАМОТНОСТІ"

Ми живемо у потужному інформаційному потоці. Щодня, щогодини та щохвилини ми опрацьовуємо безліч різноманітної інформації. Кількість повідомлень зростає щодня. Рух інформаційного потоку не спинити. Наше завдання – не потонути у щоденному вирі. Ми маємо усвідомити та підкорити цей потік.Ми маємо не тільки знати, які небезпеки несуть із собою цифрові технології та як на нас впливає інформаційний тиск. Надзвичайно важливо вміти захищатися від цих небезпек і користуватися можливостями, які надають медіа.

За допомогою курсу "Основи медіаграмотності", учні мають змогу отримати знання, що стосуються таких тем:

  • Що таке медіа і як вони на нас впливають?
  • Хто така медіаграмотна людина?
  • Які психологічні засади медіаграмотності?
  • Як убезпечити себе в інтернеті?
  • Як захистити себе від кібербулінгу?

Рекомендації по організації безпечної роботи в Інтернеті

Ось загальні рекомендації, дотримуючись яких ви значно підвищите рівень безпеки і конфіденційності при роботі в Інтернеті.
  • Користуйтеся захисним програмним забезпеченням. Якщо у вас не встановлено антивірус і міжмережевий екран (файрвол), працювати в Інтернеті дуже небезпечно.
  • Користуйтеся свіжими версіями програмного забезпечення. Це стосується всього програмного забезпечення на вашому комп'ютері, особливо операційної системи, веб-браузера, захисного ПЗ. Зазвичай додатки налаштовані на автоматичне оновлення. Не перешкоджайте їх оновленню, так як з їх допомогою компанії-розробники усувають уразливості до шкідливого ПО і підвищують якість додатків. Захисне програмне забезпечення оновлюється частіше іншого. Так воно здатне найкращим чином протистояти недавно з'явилися шкідливим програмам.
  • Ніколи не передавайте конфіденційні дані у відповідь на листи або повідомлення в соціальних мережах. Паролі до облікових записів можна передавати нікому. Інші дані, такі як номер банківської карти, паспортні дані, можна передавати лише при наявності попередньої домовленості і лише тим людям, яких ви знаєте. При цьому категорично не рекомендується користуватися для передачі таких даних системами обміну повідомленнями в соціальних мережах і програмами-месенджера. Зазвичай передача таких даних переслідує певну мету, яка вам відома і зрозуміла. Отримавши запит на надання подібної інформації від невідомого користувача, не передавайте дані до тих пір, поки не з'ясуєте, хто цей користувач і навіщо вони йому потрібні.
  • З обережністю ставтеся до неправдоподібно вигідних пропозицій фінансового характеру.
  • Уникайте купувати що-небудь в Інтернеті, використовуючи платні SMS-повідомлення. Якщо ви все ж таки зважитеся скористатися цим методом платежу, переконайтеся в тому, що ви точно знаєте, яка сума буде знята з рахунку. Якщо виникають найменші сумніви в надійності угоди, SMS краще не відправляти. В іншому випадку з рахунку телефону може бути знята сума, у багато разів перевищує заявлену.
  • Використовуйте складні паролі. Такі паролі складаються з літер різних регістрів, цифр, спеціальних символів. Не зберігайте паролі на комп'ютері, або використовуйте спеціальні додатки для безпечного зберігання паролів. Надійніше всього використовувати для цього звичайний блокнот.
  • Не публікуйте в соціальних мережах дані, потрапляння яких у вільний доступ неприпустимо. Навіть якщо ви при публікації обмежите доступ до таких даних лише користувачами-друзями, хтось із друзів може опублікувати ці дані в загальному доступі.
  • Робіть копії важливих даних і зберігайте їх окремо від комп'ютера. Це дозволить вам зберегти такі дані, навіть якщо з комп'ютером що-небудь трапиться.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.